Vodítka

Odpružené vodítko je pupeční šňůra mezi vámi a psem. Na plynulosti tahu, kvalitní karabině a tuhosti použité gumy záleží pohodlí vás obou.

Odpružené vodítko (někdy také vodítko s amortizérem) je most mezi vámi a psem. Tlumí rázy, které vznikají při startech, když zpomalíte, zatáčíte nebo váš psí parťák nečekaně zrychlí. Odpružené vodítko udělá běh se psem výrazně pohodlnější, plynulejší a zdravější pro vás i pro psa.

Není ale vodítko jako vodítko. Při jeho výběru je rozhodující plynulost tahu, kvalitní karabina a trvanlivost použité gumy. Plynulost tahu je zásadní. Je to podobné jako levné a drahé odpružené vidlice horských kol. U levnějších odpružených vodítek se používají jen obyčejná gumolana, která pruží jen v omezeném rozsahu a mají velmi omezenou životnost. Vyplatí se připlatit pár stovek do kvalitního odpruženého vodítka, které má gumová vlákna zabudovaná přímo do struktury popruhu (viz foto). Tím je zajištěna delší živostnost a plynulejší tah.d

Karabina

Nejlepší karabiny jsou vyrobené z bronzu. Jsou odolné a fungují prakticky za všech podmínek. Pozor si dejte na různé třpytivé slitiny stříbrné barvy používané u levnějších vodítek. Mnoho nevydrží a pokud prasknou, můžou nepříjemně zranit vás nebo i psa.

Vždy si pořiďte vodítko s karabinou pouze na jednom konci vodítka. Karabina na straně běžce je nebezpečná – může omylem vyklouznout nebo prasknout a vážně poranit psa.

Délka vodítka

Čím delší odpružené vodítko, tím těžší manipulace se psem – pro běh se psem je nejvhodnější vodítko, které má v nataženém stavu délku 2 metry.

 
260
199012601990
Značky

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem