Canicross - běh se psem

Canicross aneb běh se psem – co to vlastně je?


Máte doma čtyřnohého parťáka? Chodíte sami běhat? Tak přesně tohle canicross není! Je to týmový sport, kde vašim jediným zachráncem je právě váš psí miláček! Historie tohoto mladého sportu k nám spadá do roku 1996, kdy se začali pořádat první závody. V dnešní době je to stále populárnějším kynologická disciplína, která doslova dobývá svět! Díky své jednoduchosti – pro běhání canicrossu potřebujete : 1 pejska, postroje pro něho, opasek + ampérovou šňůru pro sebe + vybavení na běhání – a dnešním, stále rostoucím tendencím sportovat si můžete být jisti, že i vás tento sport brzy pohltí.

bez názvu

Začínáte běhat se psem a chcete vybrat vybavení, které bude pohodlné a neublíží vám ani psovi? Poradíme vám, jak na to.

Běh se psem je jednoduchý. V tom je jeho kouzlo. Na první pohled se může zdát, že i na výběru správného vybavení nic není. Ale ouha. Problém řady produktů často začíná už během jejich vývoje. Nezřídka za nimi stojí lidé, kteří sami se psem neběhají, nepotkávají se s majiteli různých typů psů a nekonzultují prototypy se špičkovými atlety. Výsledkem jsou pak líbivé a na první pohled funkční kousky, které vám ale nakonec neudělají službu, kterou od nich čekáte.

Vybavení si většinou kupujete jen jednou za život psa, vyplatí se proto vybrat už na první pokus takové:

  • ve kterém se cítíte jako v bavlnce
  • které vás neomezuje v pohybu
  • které nenarušuje váš běžecký styl
  • ve kterém není pes nikdy a nikde odřený
  • které respektuje přirozenost psího pohybu

 

Běh se psem baví psy i jejich pánečky. Dostane vás do formy a pomůže vám unavit psa. Začít s canicrossem můžete kdykoliv a s jakýmkoliv psem. Žádná omezení neplatí. Nezáleží na velikosti ani na rase psa, nezáleží ani na vašich sportovních zkušenostech. Na trénincích i závodech se setkává pestrá směsice lidí i psů. Začít je jednoduché. Stačí nabrat správný směr. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám ho ukáží. Vyběhnout už musíte sami…

Zkuste i další disciplíny

Zapřahání psů není jenom běh. Pokud běhat nechcete nebo nemůžete, neházejte flintu do žita. Zbývají vám i další disciplíny. Vyzkoušejte kolo (bikejoring), koloběžku nebo běžkování. 

 
260
348912603489
Značky

Stránka 1 z 1 - 28 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 28 položek celkem