NON-STOP Dogwear Plovací vesta

 
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma
  • 1 z 5
 
Vyjímečná kvalita a funkce nejen pro zvládnutí všech krizových situací. Jedná se o vyjímečně kvalitní a hlavně funkční plovací vestu, která psa neomezuje v pohybu.
Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
2 989 Kč
Značka NON-STOP DOGWEAR
Kategorie Plovací vesty
 

NON-STOP Plovací vesta - bezpečnostní prvky, které nedovolí převrácení psa ve vodě

Jedná se o vyjímečně kvalitní a hlavně funkční plovací vestu, která psa neomezuje v pohybu. Použité materiály jsou převzaté z těch nejmodernějších plovacích vest určených pro použití lidmi. Vesta se zapíná pomocí vyztužených přesek pod hrudníkem a kolem krku. Plovoucí prvky jsou umístěné i v krční části, která v případě nehody udrží psovi hlavu nad vodou. Držadlo na zádech je zesílené tak, aby za něj bylo možné psa spolehlivě vytáhnout. Díky dlouhým plovoucím elementům, které psovi nadnášejí zadní část těla se v této vestě cítí bezpečně i méně zdatní psí plavci a vydrží tak ve vodě mnohem déle. Tuto vestu využívá k letní přípravě psa řada závodníků ze Skandinávie.

Proč je pro psa dobré plavání?

Plavání je pro psa, ostatně jako pro člověka, ideální pohyb. Při minimálním zatížení pohybového aparátu, dochází k jeho výraznému posílení.

Co plavání přináší?

Plavání je pro psa ideální vyžití v letním období, kdy nám příliš vysoké teploty nedovolují jiné radovánky. Vedle toho vede celkové posílení svalstva ke zpevnění postavení ve všech kloubech, čímž se značně minimalizuje riziko zranění při dalších aktivitách i v běžném životě.

Vám, kteří se věnujete některému ze psích sportů, přináší plavání efektivní tréninkový nástroj. Pes díky němu získá vynikající obecnou kondici a vytrvalost, které představují odrazový můstek pro kvalitní trénink hlavní disciplíny. A je jedno, jestli je to agility, frisbee, dogtrekking nebo canicross. Jen zdravý a silný pes má šanci na dlohou a úspěšnou sportovní kariéru.

Plovací vesta jako učitel plavání

Aby mělo plavání kýžený efekt, je důležitý dobrý plavecký styl. Ano, čtete správně, i pes může plavat špatně. Dobrý plavecký styl u psa znamená rovná záda, žádné cákání předníma nohama a rovnoměrné zapojení předních i zadních nohou. Pro psa, který plavat neumí, je pobyt ve vodě spíše stresující záležitostí a jen těžko si tuhle kratochvíli oblíbí. Existuje však jednoduché řešení.

NON-STOP Plovací vesta udržuje psa ve správné poloze a pomůže mu tak efektivnímu a především správnému zapojení všech svalů: Naučí ho plavat!

Jak začít?

Začínejte na místech, kde sami dobře stačíte a můžete psa doprovázet. Snažte se ho motivovat, aby do vody vstoupil sám. Použijte k tomu míčky, pamlsky, sami sebe, fantazii se zkrátka meze nekladou. Jakmile se pes jednou odhodlá a zjistí, že mu vesta poskytuje oporu a udrží ho nad hladinou i bez jeho přičinění, plavání si zamiluje.

Plovací vesta jako sportovní trenér

Plavání má největší efekt, pokud probíhá souvisle po delší dobu, viz níže. Samotné aportování klacků a míčků proto není ideální. I zde pomůže plovací vesta. Pes získá potřebnou jistotu, díky které vydrží ve vodě mnohem déle.

Plovací vesta jako rehabilitační pomůcka

NON-STOP Plovací vesty se v poslední době používají i jako rehabilitační pomůcky pro psy po zraněních a ortopedických operacích.

Psí plavci ve Skandinávii

Ve Skandinávii je běžné, že pro psí sportovce je plavání číslo jedna v letní přípravě. Chodí plavat i na hodinu až dvě v kuse. A protože ve Skandinávii přistupují ke psům s nevídanou opatrností, chodí plavat prakticky výhradně s plovacími vestami.

Proč plovací vesta Non-stop?

NON-STOP Plovací vesta je výsledkem intenzivní spolupráce mnoha odborníků a jako jediná na trhu naplňuje všechny požadavky na bezpečnou plovací vestu.Plovací vesta je pro psy ideální učitel plavání.Tuto vestu využívá k letní přípravě psa řada závodníků.

Plovací vesta nemá být až ke kořeni ocasu, stačí, když končí tak 5-10 cm za hrudní páteří. Plovací vesta psa nadnáší, ale současně ho nesmí omezovat v pohybu při plavání.

Tabulka velikostí:

Velikost Nosnost Délka od kohoutku ke kořeni ocasu (délka zad)
4 5-25 kg 30 cm
5 10-35 kg 36 cm
6 10-45 kg 42 cm
7 15-55 kg 50 cm
8 50 a více kg 58 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: