Postroje

CANINCROSS - POSTROJE PRO PEJSKY

Vyberte postroj, který netlačí na hrudník a umožní psovi delší krok a volný dech.

Při výběru postroje pro psa si vystačíme se selským rozumem. Představte si, že byste běželi a někdo by vám celou dobu tlačil na hrudník. Nepříjemná představa? Souhlasíme.

S postrojem pro psa je to stejné. Nejlepší je postroj, který na hrudník vůbec netlačí a veškerý tah soustředí do oblasti klíčních kostí a před rameno. To je možné zajistit tvarem krční části postroje, která by měla připomínat koňský chomout, od něj pak už stačí jen dva popruhy nad záda. Díky tomu má pes:

  • volný hrudník
  • delší a plynulejší krok

 

S tímto pohledem na věc přišli skandinávští závodníci, kde má zapřahání psů dlouhou tradici. Začínali s jednoduchými koženými chomouty, ze kterých se nakonec vyvinul v současnosti nejoblíbenější postroj Freemotion.

spravny-vybrat-postroj-beh-pes-01-freemotion

Existují i další typy postrojů Původně však byly vytvořeny pro psí spřežení, kde je tah rozložený úplně jinak. Pro běh se psem stejně jako pro jízdu na kole či koloběžce se proto nehodí. A ještě jedna praktická rada při výběru postroje: Vyhněte se tzv. postrojům na míru. Nezapomeňte, že pes může zesílit, zhubnout nebo povyrůst. Vyberte postroj, jehož velikost můžete mírně upravit pomocí přezek.

 
959
233919592339
Značky

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem