NON-STOP Dogwear Postroj Free motion

 
Tip
 • 1 z 4
 
Postroj Free-Motion je vhodný pro všechny střední a velké psy na tahání. Ať už se chcete procházet a nebo vrcholově závodit v mushingu.
Dostupnost Zvolte variantu Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné
Varianta
1 690 Kč
Značka NON-STOP DOGWEAR
Kategorie Postroje
 

NON-STOP Dogwear Free motion - POSTROJ pro psy

non-stop-free-motion-postroj-pro-psa-image

 • Dokonale uvolněné a průchozí dýchací cesty.
 • Optimálně rozložený tahu po celé linii páteře
 • Žádné omezení v pohybu a dokonalé vedení psa
 • Nastavení velikosti – sedí dobře pro každého
 • Vysoce kvalitní a testované materiály
 • Ochrana pomocí reflexních prvků 3M
 • Revoluční prvky v konstrukci postroje

 

Konstrukce a výhody postroje Non-Stop Free Motion:

Je to zcela unikátní konstrukce postroje, která veškerou tažnou sílu psa směřuje podél jeho páteře. Pes má díky tomu zcela volné tělo, bez tlaku na hrudník a bez nepříjemného omezování pohybů, které je ve větší či menší míře společné pro všechny konkurenční postroje. Tento způsob rozložení tahu přináší jednu zásadní výhodu pro čtyřnohé atlety - je pro ně výrazně pohodlnější. A spokojený pes tahá rád a tahá s chutí.
Způsob rozložení tahu u postroje Free motion považuje i řada veterinářů za optimální. Free motion proto využívá mnoho fyzioterapeutů jako rehabilitační pomůcku.
Free motion je nastavitelný ve všech směrech, díky čemuž padne naprosté většině psů. 
Na postroj Free motion jsou použité jen vysoce kvalitní materiály ze světa outdoorového sportu prověřené těžkými podmínkami norské přírody.
Pokud se podíváte v současné době na výsledky mistrovských závodů v mushingu, zjistíte že stupně vítězů jsou obsazeny závodníky, jejichž psi nosí právě postroj free-motion.

Postroj je vybaven vysoce kvalitními reflexními prvky od výrobce 3M. Jsou velmi odolné a i při častém užívání tyto reflexní prvky neztrácejí svoje vlastnosti.

Nastavení postroje Non-stop Free Motion:


Nejprve je třeba nastavit správnou délku zad. Toho docílíme tak, že pomocí dvou popruhů posuneme smyčku, za kterou nás pes tahá (tažný bod), až ke kořeni ocasu. Oba dva popruhy musí být stejně dlouhé, aby se tažný bod neuchyloval k jedné nebo druhé straně. Popruhy po nastavení protáhneme dvakrát ocelovou přeskou, aby se zabránilo jejich vyklouznutí. Nastavení délky zad věnujte zvýšenou pozornost. Chybná délka tažného postroje je častou příčinou únavových zranění u psů. Elastické popruhy po stranách postroje slouží k tomu, aby nedocházelo k nežádoucímu pohybu tažného bodu. Stojí-li pes v klidu, nastavte je tak, aby byly v povoleném stavu. K jejich natahování dochází až při samotném běhu. Životnost postroje můžete prodloužit občasným vymácháním ve vlažné vodě.

Tabulka velikostí:

VELIKOST OTVOR PRO HLAVU OBVOD KRKU PŘÍKLADY PLEMEN
 3       35 cm   28-33 cm PRT, malý knírač
 4       40 cm   33-36 cm kokršpaněl
 5       44 cm   36-40 cm border kolie
 6       48 cm   40-44 cm australský ovčák fena, MOK fena
 7       52 cm   44-48 cm MOK pes
 8       56 cm   48-52 cm německý ohař
 9       60 cm   52-56 cm Dobrman, německý ovčák

 

Měření psa:

Jak změřit psa. Psa uvedeme do postoje, v případě neobvykle hlubokého nebo nadměrně mělkého hrudníku může být vhodnější větší či menší velikost postroje než je popsáno v tabulce.

 • Obvod krku měřte krejčovským metrem. Rozsah obvodu krku je přibližný.
 • Délka hrudníku měřená mezi vrškem hrudní kosti a podpažní jamkou. Dostatečně dlouhá hrudní část spolehlivě zajistí, aby nedošlo k odírání psího podpaží.
 • Postroj Free motion doporučujeme pro psy o kouhotkové výšce 45 cm a více, u menších psů nebude tah správně rozložen.

 

non-stop-dogwear-banner-beh-se-psem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: