SEEPFLANZENMISCHUNG 500G

 
 
Seepflanzenmischung - Minerály a vitamíny - přírodní síla z moře. Výživový přírodní doplněk pro psy, kočky a koně
Dostupnost Momentálně nedostupné
570 Kč
Kód produktu WOLL003X
Značka Wolfsblut
Kategorie Vitamíny pro psy
 

Seepflanzenmischung - Minerály a vitamíny - přírodní síla z moře.

Výživový přírodní doplněk pro psy, kočky a koně


Podpůrný účinek řas je známý při:

-          Zvýšení chuti k jídlu.

-          Odstranění toxinů.

-          Příjem mastných kyselin a minerálů.

-          Dodávka chlorofylu.

-          Osvobození od chronického revmatismu a artritidě.

-          Osvobození od alergie.

-          Čištění zažívacího traktu.  Struktura gastrointestinální flóry.

-          Očista ledvin.

-          Čistí krevní a lymfatické cévy. 

Španělští vědci zjistili, že informace obsažené v mořských řasách mají anti-mutagenní účinky (schopnost zabránit buněčným mutacím;potenciálním rizikovým faktorem pro vznik rakoviny), stejně jako silné celkové antioxydační vlastnosti. 

Wolfsblut Seepflanzenmischung  je směs různých řas.

Suroviny, které používá, pocházejí z různých regionů a moří naší planety. Jsou kontrolovány a přirozeně vybírány. Mořské rostliny se sklízejí ručně a opatrně se suší ve stejný den, takže všechny důležité živiny zůstanou zachovány. 

  
Mořské rostliny se nacházejí ve všech oceánech. Vyskytují se také v různých hloubkách, ve kterých rostou. Díky svému bohatství na vitaminy, minerální látky a více než 60 stopových prvků, patří k průlomu ve výživářskému průmyslu. Řasy jsou rozděleny do 5 kategorií. Nejznámější je řasa zelená, hnědá a červená. Každá rostlina má své specifické vlastnosti.Historie 
Od dávných dob jsou mořské rostliny nedílnou součástí jídelníčku lidí i zvířat. Je to pochopitelné, když uvážíme, že veškerý život pochází z moře. Řasy jsou základem všeho života. Jsou jedni z prvních rostlin, které existovaly v oceánu, než se rozrostly na celou zemi, a proměnily svojí schopnost ve fotosyntéze díky slunečnímu záření na chemickou energii.  


  Již více než 10.000 let bylinné produkty moře patřili k japonské a čínské kultuře. Buddhistické náboženství po staletí doporučuje konzumaci mořských řas. V západním světě bylo jen málo míst, kde řasy nebyly k dostání. V Irsku lidé jedli "Bawa Lawr" pyré z mořských rostlin. Jiní dali přednost pikantnímu želé-jako dezert s názvem "Pioca", směs mořských rostlin a slazeného mléka. 

  Na rozdíl od umělých potravinových doplňků mají přírodní řasy všechny potřebné živiny, které naše tělo potřebuje. Zároveň jsou vázány v organické, více přírodní formě, které naše tělo může absorbovat mnohem lépe, než syntetické látky. 

  Barvy mořských rostlin 
Řasy se vyskytují v různých barvách. Mezi nejčastější barvy patří zelené,

hnědé a červené. Tyto barvy vyplývají z různých kombinací rostlinných pigmentů. Za to je zodpovědné světlo. Červené a infračervené paprsky jsou absorbovány vodou s přesností na několik metrů pod vodní hladinu. Ultrafialové světlo proniká do vody, ale jen do hloubky 10 metrů. V této oblasti jsou především řasy v modro-zelené barvě. Čím větší je hloubka, tím více mají řasy  tmavší barvu.

Japonští vědci zjistili, že červené řasy  (Dulse), mají velmi vysoký podíl vitamínů B.

 

Po intenzivních studií jsme se rozhodli pro směs, která splňuje základní požadavky pro čtyřnohého společníka. 


Složení a možné vlastnosti: 

Laminaria digitata (mořská kapusta).

Obsahuje Jód. Jód je základním prvkem v syntéze hormonů štítné žlázy. Tyto hormony stimulují spotřebu kyslíku v buňkách a jsou součástí metabolismu tuků a sacharidů. Je zvláště vhodný pro stimulaci metabolismu v těle a jako detoxikant.
Antiseptické vlastnosti jódu se využívá ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. 
 

Nori (Porphyra umbillicalis).
Je zvláště bohatá na polynenasycené mastné kyseliny (kyselina linolová, linoleová), EPA, DHA. Ty brání srážení krevních destiček. Jsou prevencí arterosklerózy, snižují hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi. Tyto mastné kyseliny z rodu Porphira se  odlišují od ostatních tím, že u nich chybí jinak typický rybí zápach a jsou odolné vůči oxidaci. 
Nori řasy doporučujeme zejména pro rostoucí psy a psy v rekonvalescenci. 

 Mořský salát (Lactuca Ulva)

Je mnohobuněčná zelená řasa. Mořský salát je zvláště bohatý na hořčík (může dosáhnout 2 až 3% sušiny), vápník, vitamín A, vitamín B12 a vitamín C. V Evropě je nejoblíbenější mořská řasa. Má svěží zelenou barvu a jemnou strukturu. Mořský salát se používá jako přísada do salátů, nebo do polévek. Je vhodný i jako marináda.

 

 

 Enteromorpha.

 Také Darmtang patří do zelených řas a má velmi variabilní růstovou formu, od několika centimetrů , až do jednoho metru. Tento druh řasy roste na jaře, a to zejména v mělkých vodách podél pobřeží Atlantiku, Pacifiku a ve Středozemním moři. Je bohatá na vitamíny a minerály, jako jsou hořčík, vápník a bílkoviny. V Asii je to jedna  z tradičních řas a je obsažena ve velkém množství pokrmů. 

Dulse (Palmaria palmata). 
Jedlá mořská řasa. Spolu s vysokým obsahem vitamínu C obsahuje zejména lysin ( lysin je aminokyselina nacházející se jen v některých rostlinách). Používá se k povzbuzení žaludku a funkce střev. 
  

Palmaria palmata.

Její speciální kombinace vitamínů, minerálů a aminokyselin působí antistresově. 

 

Doporučené dávkování:

dávka 2x denně, každých 12 hodin
Hmotnost psa/ množství 

5-25 kg 1/2 - 1 lžička 
25-50 kg od 1 do 1 1/2 lžičky 
50 - 70 kg 1 1/2 - 2 lžičky 

Hmotnost 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: