ZiwiPeak

Webová stránka značky: ZiwiPeak
 

Tajemství ZiwiPeaku odhaleno: výroba sušeného masa ZiwiPeak na vlastní oči

Úmysl podívat se někdy na výrobu toho nejkvalitnějšího krmiva pro psy a kočky na světě jsem pojal v okamžiku, kdy jsem poprvé viděl tohle sušené maso pro psy a kočky před očima: ono to vonělo stejně, jako tzv. sušené indiánské maso, jerky, které si můžete koupit v obchodech s potravinami. Skvělá vůně lahůdky pro lidi, vycházející ale z krmiva pro zvířata?

Nakonec jsem jerky od ZiwiPeaku i ochutnal, a od té první zkušenosti ještě několikrát. Sušené indiánské maso je samozřejmě chutnější, ale v nouzi bych se asi se svými psy o Ziwipeak i popral. Už při prvním zkousnutí cítíte, že máte v ústech skutečné maso, které nám lidem dobře voní a specificky chutná.

ZiwiPeak asi nebude nikdy vyhlášenou gurmánskou lahůdkou, ale určitě obsahuje více kvalitních výrobních surovin, než řada humánních potravin, které běžně konzumujeme.Sušené maso ZiwiPeak je ekvivalentem syrové potravy: obsahuje maso a vnitřnosti doplněné o vitamíny a minerály. Je v něm i endemická novozélandská slávka, která má pozitivní vliv na udržení zdravého kloubního aparátu. Všechny suroviny pochází výhradně z Nového Zélandu, ze země, kde se skot, ovce a jeleni volně pasou na šťavnatých zelených stráních, nejsou krmeny jako v našich podmínkách ve stájích, a především se nikdy nepotkají s antibiotiky, růstovými hormony, geneticky modifikovanými krmivy a dalšími preparáty pro urychlení růstu.

Zážitek vidět výrobu sušeného masa ZiwiPeak částečně ovlivnil rozhodování moje a mé ženy:kam na dovolenou – pojedeme na Nový Zéland! Dan a Radkou nás zkontaktují s Nigelem Wooddem, ředitelem a spolumajitelem firmy ZiwiPeak, a ten ihned souhlasí s naší návštěvou. Jemu se hodí termín na počátku prosince a nám také, vždyť to je přece začátek novozélandského léta!

Na Nový Zéland se dostanete letadlem nebo lodí. Ale i ta nejkratší cesta letadlem z Prahy trvá skoro dva dny, a v době zimního času představuje časový posun 12 hodin. Dostanete se skoro přesně na druhou stranu zeměkoule než je Česká republika. Do Aucklandu přiletíte třeba v 9 hodin ráno místního času, ale to je u nás 21 hodin večer, a tak se vám chce spát. Jenomže vy jste se nepřijeli na Zéland vyspat, právě naopak, chcete toho přece co nejvíce poznat, tak se s tím musíte nějak vyrovnat.

Půjčili jsme si obytné auto a jezdili s ním po severním ostrově. Čtvrtého prosince ráno jsme zastavili přímo před hlavním vchodem firmy ZiwiPeak ve městě Mount Maunganui na východním pobřeží Nového Zélandu v zálivu Bay of Plenty. Záliv hojnosti si své jméno opravdu zaslouží.

Nigel Wood se nám věnoval celý den až do večera. Dlouho jsme debatovali o nekompromisní filozofii kvality, kterou firma ZiwiPeak až úzkostlivě praktikuje. Začíná výběrem výrobních surovin, způsobem jejich zpracování, kontinuálního testování ve firmě i v nezávislých laboratořích, a finálním balením do plastových bariérových sáčků a jejich expedicí. Úvahy o rozšíření sortimentu se vedou pouze směrem zpracovávání dalších druhů volně žijících jatečných zvířat, i když je jejich nákupní cena vysoká. Na dotaz proč nevyužít třeba kuřata jsem se dozvěděl, že by to sice podstatně snížilo výrobní náklady a tím i prodejní cenu, ale odporovalo by to požadavku na kvalitní surovinu nezatíženou negativními látkami: kuřata se přece krmí krmivem s GMO – geneticky modifikovanými složkami. Nigel Wood nás seznámil se současnými trendy krmení domácích mazlíčků, psů a koček. Rapidní posun k vysoce kvalitním krmivům, který probíhá ve vyspělých zemích Evropy, Asie , Austrálie a Severní Ameriky nás nepřekvapil, to je vývoj, který začíná i u nás. Sami jsme jeho součástí, lépe řečeno naši psi doma.Dozvěděli jsme se také o změnách, které se v rozvinutějších zemích stále více uplatňují v prodeji krmiv pro domácí mazlíčky: prodejci v kamenných obchodem si uvědomili trend kvalitních krmiv, v řadě obchodů jsou již k vidění oddělení zdravého krmiva jako obdoba eko či bio oddělení v obchodech s humánními potravinami. Existují dokonce i obchody zdravé výživy pro zvířata, které již standardní granulovaná krmiva ani neprodávají!

Asi to nejzajímavější nás čekalo při prohlídce výroby: suroviny - maso, vnitřnosti, kosti, novozélandská zelená slávka se rozmělní a rozemelou. Toto vzniklé dílo, které vycházelo z velkého průmyslového mixéru, nám ukazoval vedoucí výroby: pěkná svěží barva i vůně, hrubší struktura, ve které jsou jasně vidět kusy jater, srdce, slávky atd. Žádné umělé přísady, žádné mražení a rozmrazování. Hmota se následně vytvaruje do tenkých, asi 4 mm širokých desek, které se pak několik hodin suší vlažným vzduchem. Právě toto sušení vlažným vzduchem je to, co dělá krmiva ZiwiPeak unikátní: je to jediná technologie, při které nedochází ke ztrátám jakýkoliv živin. Další podstatnou vychytávkou je doba sušení a s tím související obsah vody v sušině. Ta je u každého druhu masa jiná a je to skutečně věda. Vývoj poslední novinky, krmiva ZiwiPeak y hov2y9ho masa, trval přes 2 roky, než se vše vyladilo k dokonalosti tak, aby plátky nebyly příliš vysušené, zároveň aby nechytaly plíseň a aby expedované krmivo mělo dostatečnou dobu expirace. Po laboratorním testování odebraných vzorků se vysušené desky rozlámou na malé kousky a ty se již v následujícím výrobním kroku zabalí do odpovídajících obalů.

Pracovníci v celém výrobním procesu jsou oblečeni v ochranném oděvu, včetně čepic, bot a náústků. Výrobky se ve výrobním prostoru až do okamžiku zabalení pohybují bez dotyku lidské ruky. Vysoká kvalita použitých surovin a obalů, speciální patentovaný výrobní postup a hygienická úroveň výroby umožňují dosažení dlouhé doby expirace až takřka 2 let. A to bez použití jakýchkoliv konzervantů nebo jiných prostředků trvanlivost prodlužujících!

V jiné, menší továrně vyrábí ZiwiPeak masové konzervy pro psy a kočky, tu jsme ale nenavštívili. Nigel Wood nám také představil všechny kolegy v administrativě i ve výrobě, kteří byli toho dne v práci. Přátelská a uvolněná atmosféra ve firmě koresponduje s tím, jaké výrobky firma vytváří. Přátelské pro naše domácí miláčky i pro nás, jejich páníčky. Jestliže hledáte pro své psy a kočky stoprocetně přírodní krmivo, v Ziwipeaku jste ho našli! Krmná dávka v porovnání s obvyklými granulemi je podstatně menší. Zdravá a vyvážená strava, ke které není třeba nic dalšího doplňovat.

Kdybych byl pes nebo kočka, nechtěl bych nic jiného než ZiwiPeak. To je přesvědčení, se kterým jsme z továrny ve městě Mount Maungaui odjížděli!

(zdroj / obchodní zástupce ZiwiPeaku pro ČR)

84
34991843499

Stránka 1 z 2 - 35 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 35 položek celkem